EN
Сите Категории
EN

Најчесто поставувани прашања

Ти си тука : дома>Најчесто поставувани прашања

 • П

  Зошто да се користи во вода ФЕД POLE?

  А

  Високи и тешко достапните површини најчесто се вози добро опремена подлошки за носење околу скала, перење полека и постепено, или на друго место да се жртвува квалитетот на чистота со едноставен четка не се подобри од притисни метла! Сепак, со вода Банката на федерални резерви Пол, секогаш ќе биде во можност лесно да се исчисти вашиот хард-да-се постигне во ред површини, без жртвување на целта на нив или едноставно можност да се измијат!
  Го користите со вашиот CR пречистите вода System® да се елиминира било вода дамки лево во нормалниот процес на парична казна површина чистење, без потреба од дополнителна алатка да се исуши оние недостапни површини.

 • П

  Што е вода хранат пол?

  А

  Вода хранат пол е комбе монтиран систем на филтрирање за прочистување на вода. Чиста вода е многу агресивен напад нечистотија. исто така,, без нечистотии, прочистена вода остава прозорците целосно чист и на самото место слободен. Бидејќи не постојат користи хемикалии, овој систем е Киндер на животната средина и тоа остава прозорци за чистење на веќе,како што не постои остатоци лево за привлекување на нечистотија. На пречистената вода се пумпа преку столбови долго јаглеродни влакна и преку глава четка која се користи за чистење на прозорецот. Користењето на овој систем можеме да пристапите Windows до 40ft и чисти прозорци кои се во незгодни позиции, како што се прозорци, конзерваториум покриви, и прозорци преку екстензии.

 • П

  Што е карбонски влакна ?

  А

  Карбонски влакна е направен од многу тенки нишки на јаглерод кој се извртени заедно како предиво, а потоа ткаени крпа за да се формира јаглеродни влакна. ткаенина јаглеродни влакна во комбинација со полимер смола и користење на топлина и притисок во калап може да се формира цврста форма која е многу силна и мала тежина.

 • П

  Што е механизам за снабдување со вода Поле (Светската програма за храна)?

  А

  Вода фидер половите започна да се постигне повисоко ниво прозорци во областа Лондон па немаше потреба да се качува по скали и да се ризикува еден вистински боксерски несреќа во тоа.  Полјаците се направи употреба на специјално филтрирана вода, кој исто така ја елиминира потребата да се додаде детергент, што пак значи дека нема потреба да се качат и изличавам на прозорец за да се добие дека висок сјај финиш.

 • П

  Карбонски влакна наспроти. метал: Како карбонски влакна цевки се споредуваат со други материјали?

  А

  Ова сепак ќе зависи од одделение на карбон-фибер и ламинат дизајн. Разликите може да се види на "Својства на Заедничката карбонски влакна Ламинати дизајн vs. Метали "маса на нашата" страница Својства на карбонски влакна ".

 • П

  Што е пре-preg јаглеродни влакна?

  А

  Претходно импрегнирани (или импрегрирани) јаглерод е произведен со добра смола сооднос влакна за да се. Ова му дава согласност ламинати и на најдобар можен структурни својства. Исто така, има точниот износ на средството за зацврстување во смола, давање согласност пати лек. Се чува на -18 ºC до подготвени да ги користат. На собна температура е plyable и по минува низ готвач циклус импрегрирани станува целосно излечен.

 • П

  Кои се придобивките од композитни материјали?

  А

  Ниска специфична тежина
  Висока издржливост и специфични вкочанетост
  Многу низок коефициент на експанзија
  Висок степен на хемиска отпорност
  нема корозија
  Времето и отпорен на вода
  Добра изолација својства
  веќе издржливост
  Долна услуга застој
  Помалку абење на погонски мотори, оски и лагери
  Повисоки излез од вашиот механички производство отколку со алуминиум или од нерѓосувачки челик делови
  Повисока точност на мерење поради коефициент на многу ниско експанзија

 • П

  Зошто да се користи цевка јаглеродни влакна, наместо на разни цевки?

  А

  Carbon fiber tube, also known as carbon fiber tube, исто така познат кјаглеродни влакна цевкародни влакна цевка, carbon fiber tube, е направен од страна preimmersion на композитен материјал јаглеродни влакна во phenylethylene полиестер смола преку греење, лекување, pull-истиснување (торзија).Во процесот на донесување на, различни профили може да бидат произведени преку различни форми, како што се јаглеродни влакна кружни цевки на различни спецификации, квадратни цевки на различни спецификации, листови материјали на различни спецификации, и други профили: 3K исто така, може да се завитка за површинска пакување разубавување во процесот на донесување на. Карактеристики на јаглеродни влакна цевки:
  1. Висока затегнувачка цврстина: јаглеродни влакна е 6-12 пати посилен од челик и може да се постигне во текот 3000mpa.
  2. Мала густина и светлина weight.Density е помалку од една четвртина од онаа на челик.
  Тоа има предности од висока јачина, долг живот, отпорност на корозија, мала тежина и ниска густина. Тоа е широко користен во летала, авијација модел авион, носителот светилка, PC опрема Ротирачка оска, гравирање машина, Медицинска Опрема, спортска опрема и други механички equipment.A серија на одлични својства како што се димензионална стабилност, електричната спроводливост, коефициент на топлинска спроводливост, мал коефициент на термичка експанзија, само-подмачкување и апсорпција на енергија и сеизмички resistance.It има висока специфична модул, замор отпор, лази отпор, висока температура отпор, отпорност на корозија и отпорност на абење.
  Дефект е електричната спроводливост (Ω см - 1.5 x 10-3), предност е тоа што има многу добра издржливост на истегнување (како 12000 број на нишки, неговата цврстина на истегнување е kg / беше - 400).
  Износот на јаглеродни влакна се користат во производство на карбон-фибер цевка директно ја одредува нејзината механички перформанси и влакна цевка value.Carbon има карактеристики на светлината, цврста и висока затегнувачка цврстина.

 • П

  Зошто карбонски влакна е светлина и силна?

  А

  Карбонски влакна е составен од атоми на јаглерод од страна на повеќе од 90%. Овие јаглеродни атоми се полесни од било кој метал атоми. Убаво сјае дијаманти, Bincho-Јаглен, активен јаглен и графит припаѓаат на група на материјали составен од атоми на јаглерод, и всушност карбонски влакна, исто така, припаѓа на оваа група и има слични својства на дијаманти. Дијамант е една од најтешките и најсилен материјал во светот, со оглед на тоа што е познато дека графит е мека и лизгави. Причината за оваа разлика се вели дека доаѓаат од разликата во кристална структура. Bincho-јаглен и слично се меки и лизгава, бидејќи на нивната комплицирана неправилни структура, со оглед на дијаманти се многу силни поради редовно и уредно структура. Дијамантите 3D структура на јаглеродни атоми, и јаглеродни влакна имаат 2D структура мрежа (како мрежи на henhouses) со атоми на јаглерод уредно наредени до правецот на влакното и обвиваат заедно. Исто така, може да се каже дека тие се силни како тие се произведуваат многу внимателно за да не треба да има странски материјали или дефекти со нив.
  врвот на страницата